Elektrik Tasarrufu Nasıl Yapılır?
Elektrik Tasarrufu Nasıl Yapılır?

Elektrik Tasarrufu Nasıl Yapılır? Elektrik tasarrufu için öncelikle çalışmayan makinaların fişlerini çekin. elektrikli termosifon kullanıyorsanız 60 dereceye alın ve hiç kapatmayın. Elektrik tasarrufunda en önemli unsur metal olan elektrikli aletlerin bakımıdır. Bakımsız metal gövdeli aletler menyetik elektriği gövdeye verir ve gövdede ki elektrik’te topraklama vasıtasıyla elektriğinizi toprağa verir. Yani siz: “Oh, elektrik çarpmıyor güvenliğimiz tam.” Derken aslında bir yandan da cebinizdeki para boşu boşuna gidiyor. Çünkü Elektrikli aletlerinizin gövdesinde bulunan manyetik elektriği toprağa gönderiyor. 

Yapmanız gereken şey Evinze bir Elektrikçi çağırıp tüm iç tesisat ve cihazatı kontrol ettirmek olacaktır. Peki nasıl? Gelin bunu madde madde sizlere açıklayalım. 

Elektrik Tasarrufunda Dikkat Edilmesi Gerekenler.

  • Elektrikçi gelince İlk başta sigorta kutunuzu kontrol ettirin.
  • Bağlantının yapıldığı buat ve bağlantı panolarında Elektrik, Topraklama ve Nötr hatlarının birbirine yakın olmadığını kontrol ettirin. 
  • Elektrikli Termosifon ve Prizlerinizin bağlantı noktaları ve topraklama hattını mutlaka kontrol ettirin.

 

Elektrik tasarrufu nasıl yapılır?
Elektrik Tasarrufu

Elektrik tasarrufunda bulunmak istiyorsanız, çalışmayan cihazların fişlerini boş yere takılı tutmayın. Buzdolabı, Termosifonelektrikli şofben ve soğutucu ürünlerinizi orta dereceye getirin yani (eco) Çamaşır makinası ve bulaşık makinası elektrikle suyu ısıttığı için soğuk su giriş yerine kombinin ısıttığı veya güneş ısıtıcı sisteminin suyunu bağlarsanız elektrik tüketiminden ciddi manada tasarruf etmiş olursunuz.

Söyleyeceklerimiz şimdilik bu kadar bizi instagram.com: fabrikaelektrik ve www.fabrikaelektrik.com adresimizden takip etmeyi unutmayın kalın sağlıcakla… Aklınıza takılan soruları whatsapp üzerinden sorabilirsiniz. +90 532 058 25 76

Leave a comment

Call Now ButtonTıkla Şimdi Ara